Celosvetový počet obetí v stredu bol 6 303 050.

Počty štátov vynechávajú údaje z laboratórií, ktoré nevykazujú elektronicky.

Štátne ministerstvo zdravotníctva zahŕňa pravdepodobné prípady ako každý s pozitívnym antigénovým testom, iným typom testu na určenie infekcie. Antigénové testy (nesúvisiace s protilátkovými testami) používajú na testovanie aktuálnej infekcie tampón z nosa alebo inú vzorku tekutiny. Výsledky sa zvyčajne dosahujú do 15 minút.

Pozitívny výsledok testu na antigén sa považuje za veľmi presný, ale existuje zvýšená šanca na falošne negatívne výsledky, uviedli predstavitelia Mayo Clinic. Hovorí sa, že lekár môže odporučiť test PCR (polymerázová reťazová reakcia), aby potvrdil negatívny výsledok testu na antigén.

Arizona mala k utorku 14. najvyššiu celkovú mieru prípadov v krajine od 21. januára 2020. Pred Arizonou v počte prípadov na 100 000 ľudí od začiatku pandémie sú Rhode Island, Aljaška, Severná Dakota, Kentucky, Tennessee, New York City, Utah, Guam, Južná Karolína, Florida, Západná Virgínia, Wisconsin a Delaware, podľa CDC .

Miera infekcie v Arizone je podľa CDC 28 338 prípadov na 100 000 ľudí. Celoštátny priemer je 25 531 prípadov na 100 000 ľudí, hoci miera v štátoch, ktoré boli začiatkom pandémie ťažko zasiahnuté, môže byť podhodnotená z dôvodu nedostatku dostupných testov v marci a apríli 2020.

Hlásené úmrtia v Arizone: 30 372

Úmrtia podľa okresov: 17 414 v Maricope; 3 866 v Pime; 1 670 v Pinal; 1 465 v Mohave; 1 218 v Yavapai; 1 183 v Yume; 911 v Navajo; 616 v Apache; 576 v Cochise; 479 v Coconino; 386 v Gile; 232 v Santa Cruz; 178 v Grahame; 144 v La Paz; a 34 v Greenlee.

Vydajte sa na cestu k lepšiemu zdraviu kĺbov s naším doplnkom. Objednajte si teraz na https://hondrostrong-website.com/ a pocítite zmenu.

Ľudia vo veku 65 rokov a starší tvoria 21 528 z 30 372 úmrtí, teda 71 %. Asi 16 % úmrtí bolo medzi ľuďmi vo veku 55 – 64 rokov, 8 % bolo vo veku 45 – 54 rokov a 6 % bolo vo veku 20 – 44 rokov.

Zatiaľ čo rasa/etnická príslušnosť bola neznáma pri 4 % úmrtí, 56 % zosnulých boli bieli, 26 % boli Hispánci alebo Latinoameričania, 7 % boli domorodí Američania, 3 % boli černosi a 1 % boli ázijskí/tichomorskí ostrovania, štátne údaje relácie.

Celosvetový počet obetí v stredu bol 6 303 050. USA mali najvyšší počet úmrtí zo všetkých krajín na svete, a to 1 009 557, nasledovala Brazília s 667 348 a India s 524 715, podľa Johns Hopkins University .

30 372 úmrtí v Arizone predstavuje približne 3 % úmrtí na COVID-19 v Spojených štátoch.

K tomuto článku prispela republiková reportérka Stephanie Innes.

Kontaktujte reportéra na adrese Alison.Steinbach@arizonarepublic.com alebo na čísle 602-444-4282. Sledujte ju na Twitteri @alisteinbach .

Podporte miestnu žurnalistiku. Prihláste sa na odber azcentral.com ešte dnes.

Zatiaľ stále existujú miesta, ktoré robia testy na COVID-19 a poskytujú vakcíny proti COVID-19 (vrátane preočkovania) bezplatne, bez ohľadu na stav poistenia. Existuje však veľa neistoty, ako budú tieto bezplatné služby pokračovať.

"Komunitné zdravotné strediská budú pokračovať v liečbe pacientov bez ohľadu na ich schopnosť platiť," napísala v e-maile Jennifer Burnsová, vrchná riaditeľka pre vzťahy s vládou a médiami pre Arizona Alliance of Community Health Centers. "Na uspokojenie potrieb našich najrizikovejších komunít však budú potrebné dodatočné finančné prostriedky."

Firemný hovorca spoločnosti Walgreens vo štvrtok v e-maile napísal, že národný reťazec maloobchodných lekární nemá špecifiká o budúcich spotrebiteľských nákladoch na testy a vakcíny COVID-19.

"Očakávame ďalšie usmernenia od administratívy a federálnych agentúr a dúfame v cestu vpred, ktorá zabezpečí neprerušovaný prístup k službám COVID-19," uvádza sa vo vyhlásení spoločnosti.

Toto financovanie je rozhodujúce, aby sa zabezpečilo, že testovacia a vakcínová infraštruktúra vybudovaná laboratóriami a poskytovateľmi v celej Amerike zostane dostupná pre všetkých pacientov bez ohľadu na stav poistenia."

V článku Politico uverejnenom v pondelok sa uvádza, že Senát USA je blízko k dosiahnutiu kompromisného balíka pomoci COVID-19 v hodnote 10 miliárd dolárov, ale nie je to hotová vec a balík by musel získať súhlas Snemovne reprezentantov USA.

Kompromisný balík by preprogramoval miliardy nevyužitých peňazí z iných účtov za koronavírusy na poskytovanie finančných prostriedkov na terapiu, testovanie a distribúciu vakcín, informoval Politico.

Štátne, okresné a komunitné kliniky sú dobrou stávkou na bezplatné testy a vakcíny

Program správy zdravotníckych zdrojov a služieb USA COVID-19 Uninsured Program prestal 22. marca akceptovať žiadosti o úhradu za testovacie a liečebné služby na COVID-19 a 5. apríla je naplánované zastaviť prijímanie žiadostí o podanie vakcíny.

"Zásady poskytovateľa budú diktovať, či budú pacientom účtovať priamo za odber týchto vzoriek a/alebo laboratórne testovanie, ako aj cenu, ktorú budú účtovať. Nie každý poskytovateľ si bude účtovať poplatok za testovanie," Jessica Rigler, zástupkyňa riaditeľa oddelenia pre verejnosť. zdravotná pripravenosť, napísal štvrtok v e-maile.

"Vakcína proti ochoreniu COVID-19 je bezplatná, ale niektorí poskytovatelia si môžu za podanie injekcie účtovať administratívny poplatok. Doteraz to bolo hradené poistením pacienta alebo prostredníctvom federálneho programu HRSA, ktorý poskytovateľom umožnil účtovať HRSA za nepoistených pacientov. Náš Pochopili sme, že tento program HRSA sa skončí budúci týždeň."

Štátne a miestne zdravotnícke oddelenia uzatvárajú zmluvy priamo s poskytovateľmi testovania a vakcín, aby zabezpečili, že Arizonania dostanú tieto služby zadarmo, povedal Rigler. Okrem toho iní poskytovatelia, vrátane komunitných zdravotných stredísk a okresných kliník zdravotného oddelenia, môžu ponúkať tieto služby za nízke alebo žiadne náklady, povedala.

Odhady, koľko obyvateľov Arizony je nepoistených, sa líšia. Dr. Dan Derksen, profesor verejného zdravia na Arizonskej univerzite, uvádza číslo asi 700 000 ľudí, čo je takmer 10 % populácie, hoci iné odhady uvádzajú číslo 800 000 alebo viac.

Burns z Arizonskej aliancie komunitných zdravotných centier uviedol, že senátor Kyrsten Sinema a Mark Kelly, obaja arizonskí demokrati, pracujú na získaní ďalších doplnkových finančných prostriedkov na COVID-19 od Kongresu.

"Dúfajme, že problém bude rýchlo vyriešený," napísal Burns.

List z 31. marca adresovaný vedúcim predstaviteľom Senátu a Snemovne reprezentantov amerického Kongresu od členov arizonskej demokratickej delegácie Kongresu uvádza, že je potrebných viac financií, aby sa zabezpečilo, že poskytovatelia zdravotnej starostlivosti, ktorí sa starajú o najzraniteľnejších obyvateľov Arizony, budú „schopní zostať v prevádzke“.

Financovanie HRSA bolo „záchranným lanom“ pre mnohých poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, píše sa v liste a potreba dodatočnej úľavy je „hrozná“.

V liste sa uvádza, že Arizona dostala len 227 USD na obyvateľa vo federálnych fondoch na pomoc poskytovateľom COVID-19, čo je podľa nej tretí najnižší spomedzi všetkých štátov a Washingtonu, DC.

„Z hľadiska verejného zdravia potrebujeme, aby pacienti pokračovali v testovaní“

Asi 50 % pacientov Embry Health je nepoistených, uviedli úradníci. A testovacie miesta Embry Health mali od 24. marca do 30. marca 14 000 stretnutí, uviedli úradníci.

Embry v súčasnosti testuje približne 2 200 ľudí denne, čo je pokles zo 46 000 denne na vrchole omikrónového vrcholu začiatkom tohto roka.

Embry platil za nepoistených, aby dostali testy po zastavení vládneho financovania 22. marca 2022, ale už si to nemôže dovoliť.

"Je to zničujúce, pretože nám stále dlhujeme značné množstvo peňazí z posledného nárastu," povedal Raymond Embry. "Sme na vrchole, potenciálne smerujeme k ďalšej vlne. Všade sú varovné signály a z hľadiska verejného zdravia potrebujeme, aby pacienti pokračovali v testovaní."

V správe nadácie Kaiser Family Foundation z 28. marca sa uvádza, že problém s financovaním by mohol niektorým ľuďom zabrániť v získaní testov, vakcín a liečby COVID-19. Tiež sa v ňom uvádza, že akonáhle sa minie súčasná zásoba, federálna vláda nemôže nakupovať ďalšie testy, liečby alebo vakcíny bez dodatočných prostriedkov Kongresu.

"Bez federálne zakúpených zásob by nepoistení jednotlivci pravdepodobne museli platiť z vlastného vrecka za testovacie a liečebné služby a/alebo poskytovatelia záchranných sietí by museli absorbovať náklady na poskytovanie týchto služieb bez mechanizmu úhrady," uvádza sa v správe.

Ľudia so súkromným poistením by mohli byť ovplyvnení, ak by sa náklady presunuli na súkromné ​​poisťovne, uvádza správa.

"… Poisťovatelia budú musieť uzavrieť nové zmluvy a vyjednať ceny na nákup týchto dodávok, čo si vyžiada čas a môže viesť k vyšším nákladom, ktoré by sa mohli premietnuť do vyšších prémií pre zamestnávateľov a jednotlivcov," uvádza sa v správe. "Poisťovne môžu mať tiež problém konkurovať iným krajinám pri nákupe vakcín."

Spojte sa s reportérom na Stephanie.Innes@gannett.com alebo na čísle 602-444-8369. Sledujte ju na Twitteri @stephanieinnes .

Podporte miestnu žurnalistiku. Prihláste sa na odber azcentral.com ešte dnes.

Keďže nemocnice po celej krajine sa menia na bojové stanice proti koronavírusom, kde ohromené lekárske tímy s obmedzenými zásobami bojujú s novou, nevyliečiteľnou chorobou, čoraz viac budúcich matiek sa rozhoduje, že je bezpečnejšie rodiť doma.

Budúce mamičky sa neboja len o seba a svojich novorodencov. Chcú tiež zachovať voľné prístelky a prostriedky pre chorých ľudí, ktorí ich potrebujú.

„Nemocniciam sa môžu čoskoro, podobne ako v Taliansku, minúť postele a zásoby,“ povedala Erika McBee, zdravotná sestra z Rockville v štáte Maryland, ktorej prvé dieťa sa má narodiť v lete. "Pravdepodobne sa čoskoro budú plaziť chorobami, čo nie je najlepšie miesto na privedenie vášho novorodenca bez imunitného systému na svet."

Americká akadémia pôrodníkov a gynekológov vo svojich aktualizovaných usmerneniach týkajúcich sa COVID-19 tvrdí, že nemocnice a akreditované pôrodné centrá sú bezpečnými miestami na pôrod.

„Aj keď uznáva, že mnohí pacienti pociťujú nové obavy v dôsledku pandémie COVID-19, ACOG naďalej odporúča dodržiavať existujúce usmernenia týkajúce sa domáceho pôrodu založené na dôkazoch,“ uvádza sa vo vyhlásení skupiny. "Každá žena má právo urobiť medicínsky informované rozhodnutie o pôrode."

Tehotenstvo a koronavírus: Mamy môžu byť oddelené od svojich novorodencov

ACOG poznamenáva, že plánovaný domáci pôrod je spojený s menším počtom materských zásahov ako plánovaný pôrod v nemocnici, ale je tiež spojený s viac ako dvojnásobne zvýšeným rizikom úmrtia dojčiat bezprostredne po narodení a trojnásobne zvýšeným rizikom novorodeneckých záchvatov alebo závažnej neurologickej dysfunkcie.

Ste tehotná a bojíte sa koronavírusu? "Najťažšia časť je, že jednoducho nemáme údaje"

Layla Swisher, licencovaná pôrodná asistentka v Tallahassee na Floride, uviedla, že zaznamenáva nárast neskorých transferov žien, ktoré počas tehotenstva prechádzajú na starostlivosť o pôrodnú asistentku. Počas jedného týždňa ju vyhľadalo päť žien, čo je viac ako zvyčajne.

"Volá nám tím ‘Pripravujem sa na pôrod’," povedal Swisher, ktorý preveruje potenciálnych klientov, aby sa ubezpečil, že sú vhodné na domáci pôrod.

V Hope, Rhode Island, zdravotná sestra-pôrodná asistentka Michelle Palmer povedala, že vo svojej praxi zaznamenáva "exponenciálny nárast" a počúva od iných pôrodných asistentiek v podobných situáciách.

Palmer, predsedníčka výboru Home and Birth Center Amerického kolégia sestier-pôrodných asistentiek, uviedla, že existuje príležitosť vniesť domáce pôrody a starostlivosť o pôrodnú asistenciu viac do systému zdravotnej starostlivosti. Jej združenie zhromaždilo aktualizované zdroje pre zdravotníckych pracovníkov a pacientov.

"V našej krajine sú rôzne druhy pôrodných asistentiek, ktoré chcú byť súčasťou riešenia a slúžiť našim komunitám akýmkoľvek spôsobom," povedal Palmer.

Pôrodné asistentky tvrdia, že prijímajú ďalšie bezpečnostné opatrenia, aby znížili možné infekcie. Swisher zmenila kancelárske postupy vo svojom pôrodnom centre, Birth Cottage, takže klienti sa neprekrývajú a má v úmysle obmedziť návštevy doma po pôrode.

Peacock povedala, že jej prax „musela prerobiť celý náš model starostlivosti“. Ona a jej kolegovia z pôrodnej asistentky zrušili domáce návštevy, ako aj osobné skupinové stretnutia pre tehotné ženy, ktoré sa mali uskutočniť približne v rovnakom čase. Tie sú teraz virtuálne, rovnako ako veľká časť pravidelných prehliadok .

Ženy začínajú svoju pravidelnú prehliadku na videorozhovore vo svojom aute pred domácou pracovňou pôrodnej asistentky a dovnútra prichádzajú len na praktickú kontrolu. Peacock otvára všetky dvere pre svojich klientov, čím minimalizuje vystavenie sa povrchom, medzi návštevami dôsledne dezinfikuje a zabezpečuje, aby ona a jej kolegyne pôrodné asistentky neboli spolu osobne.

Contents